FAQ

Byla matčin a chůvin miláček. Nikdy se jí nikdo ani prstem nedotkl, nikdo jí neřekl zlého slova. A tu se jí najednou začali tihle lidé vyptávat a vyzvídat. Upřela oči do země a jenom potřásla hlavičkou: “Nic nevím.” Ale když jí pohrozili ohebným proutkem, celá se zachvěla, zbledla jako plátno a všechno pověděla. Řekla, jaké je otcovo jméno, a vyzradila na jaké volání se ozývá.
Skupinu si můžu vybrat úplně volně?

Do skupin vás rozřadíme na základě jednoduchého dotazníku. Dostanete pak na výběr ze dvou možných skupin. Výjimku tvoří Kovárna a Mlýn.

Mají ve skupině všechny postavy stejnou náplň?

Nikoliv, každá postava je unikátní. Skupiny a podskupiny ale mají silné společné zápletky a společný ráz.

Bude se na hře bojovat?

Ano, některé skupiny se budou často dostávat do konfliktů, které budou řešeny měkčenými replikami zbraní a čistě akustickými palnými zbraněmi. Stejně tak je možné strávit celou hru tak, že nikdy nebudete mít zbraň v ruce či najít nějakou zlatou střední cestu.

No, a co to je to “pomocí kostýmu jednoduše komunikovat s okolím jakou zápletku zrovna chcete posunout”?

Každá skupina má své zvyky a v rámci těch oblékání některých věcí něco značí, nic není náhodné - a my vám chceme dát možnost oděním říkat něco víc než “švihák, což?”.
Nejjednoduším příkladem, jak to má fungovat, může být vesnice.
Když vesničan truchlí, nosí černou pásku na levé ruce - když jí sundá, truchlit přestal (což může někdo vnímat jako příliš brzo a začít s ním hnedle konflikt). To je ještě snadné. Složitější jsou zvyky mladých, kteří se zdobí stužkami podle toho, s kým by tak zrovna chtěli zažít nějaký románek.
A pak je tady křížek, kteří všichni vesničané nosí na krku. Ovšem pokud vesničan ztratí naději, že věci ještě mohou nějak dobře dopadnout, křížek si sundá a všem tak bez velkých scén jasně říká “pohleď, zachvátila mě beznaděj”. A to být obecně pro všechny signál, že se něco děje.
Ještě více pak chceme pracovat s jednotlivými předměty pro individuální zápletky.

Zní to všechno hrozně složitě, nebude se při tom hodně říkat “neherně” a něco vysvětlovat?

Nemyslíme si. Vzali jsme prvky klasické pro pohádky, smíchali je s možností hráče dělat si s dějem trochu víc, co chce, než je běžné, a hodně dbáme na to, aby vše sedělo s atmosférou hry a podporovalo jí.

Mám přijet? Ještě jsem nikdy na žádné takové hře nebyl.

Máš rád pohádky? Horory? Příběhy? Atmosféru a silná vyprávění? Přijeď! Není třeba žádných super schopností, není třeba dlouhého tréninku. Stačí se poddat hře.

Mám přijet? Už jsem hrál desítky podobných her a nevím, jestli mě to bude bavit.

Mohlo by.

Mám přijet? Už jsem hrál loni a hrozně mi něco vadilo!

Mohla být spousta věcí, co ti vadila. Jestli se ti ale líbí pohádky, příběhy a základní myšlenky hry, budeme moc rádi, když to zkusíš znova.

COSE BUDE DÍT?

 • 1.1.2018

  Začátek přihlašování na oba běhy

 • 31.1.2018

  Ukončení přihlašování

 • 31.3.2018

  Uzavření plateb

 • 22.-26.8.2018

  Čtvrtý běh