ccbanner

Hra

Cave Canem je výpravná hra, která vychází zejména z balkánských a slovanských legend a pohádek. Příběh se odehrává v Ardavském údolí. Zde stojí vesnice, kterou by jinde nepohledal: místo pokojných vesničanů podobných ovcím zde žijí tvrdí strážci hranic, kteří brání starý svět před musulmany. Staří zde dbají na dodržování tradic a mladí se už nemohou dočkat příští slavnosti. Na tvrzi, k níž vesnice patří, vládne rod Borogravů, pevný štít vesničanů proti bestiím, se kterými si ani jejich čakany neporadí. Údolí je totiž místo jak nebývalé krásy a zázraků, tak hrůzy. V hlubokých lesích žijí podivné bytosti nepodobné lidem. V troskách starého mlýna a v podivné kovárně žijí samotářští, podivínští tovaryši. A v posledních dnech se údolím nesou písně a příběhy kočovníků.

 

Když padne noc, všechno se změní.

 

Cave Canem je pohádková hra. Využívá zásadní prvky balkánských, německých a slovanských pohádek. Na hře budeme pracovat nejen s pohádkovými postavami, ale inspirovat se budeme i stavbou příběhu jako takového. Chceme, aby každý příběh v sobě nesl díl hrůzy, díl ponaučení i kus naděje. V larpu budeme klást důraz také na hru jednotlivých skupin: jedinci jsou důležití, mají své linky a své příběhy, ovšem rytmus celé hry a všechny velké zápletky budou skupinovou záležitostí. Celková hra bude stavět především na atmosféře a najdete v ní velká témata – hrát se bude o dobru a zlu, emocích a rozhodnutích, o tradicích a pověrčivosti, lásce i nenávisti a hlavně o příbězích a jejich vyprávění, o tom, co je v nich důležité a co je nám do velké míry všem společné.

Linky a příběhy procházejí skrz naskrz celou hrou napříč skupinami, ale každá skupina má svou atmosféru, svoje zvyky a svůj způsob hry. Více o skupinách se dočtete v záložce Skupiny. V larpu budeme pracovat ve zvýšené míře také s hudbou, zpěvem a tancem. Není třeba se ale bát: kromě toho, že vám před hrou vše ukážeme, také platí, že v každé skupině bude možné zvolit i role, které se těchto aktivit zúčastní jen okrajově.

 

V rámci Cave Canem bude i možnost vzít s sebou děti od čtyř do deseti let (přibližně). Děti budou mít ve hře svou vlastní linku, která poběží paralelně s hlavním příběhem, a po celou dobu se jim bude věnovat jeden z organizátorů.

 

Cave Canem sice navazuje na sérii larpů z Ardavského údolí, ale rozhodně se nejedná o pokračování některého z nich. Hra má vlastní příběh, postavy, pojetí i zásadně odlišný návrh hry. Ten se projevuje v pohádkové struktuře příběhů a více nástrojích v rukou hráčů: budete mít možnost jednoduše a v rámci hry naznačit ostatním, že chcete scénu vyhrotit či naopak uklidnit, budete mít možnost pomocí kostýmu jednoduše komunikovat s okolím, jakou zápletku zrovna chcete posunout, a každá skupina pak navíc bude mít pár svých specialit. A myslíme si, že to v té pohádce bude fungovat. Koneckonců, Cave Canem se již pohádkově třikrát odehrálo a dalo nám spoustu poučení jak udělat hru řádně.

CAVE CANEM

  • Rolling, spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her
  • Fučíkova 283, 411 55 Terezín, IČ 02296802
  • Bankovní spojení: 2300500209/2010
  • Vedený ve spolkovém rejstříku u Krajského soudu v Hradci Králové sp. zn. L 8720
  • http://www.rolling.cz

  • Vytvořilo Rolling 2020, Cave Canem, grafické zpracování Vlkodémon666